strona główn atrakcje turystyczne opis miejscowości mapka dojazdowa folmularz rezerwacji

Atrakcje turystyczne.

Na terenie Ustronia Morskiego i w okolicach istnieje możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego. Można tu korzystać z kąpieli morskich, uprawiać sporty wodne, wędkować, jeździć konno lub bryczką po parkurze i po lesie. Niebywałą atrakcją jest także przystań rybacka, gdzie można podpatrywać rybaków przy pracy i kupić ryby prosto z połowu.

Dużą popularnością cieszą się loty turystyczno - widokowe samolotem, motolotnią a także skoki spadochronowe organizowane na terenie lotniska w Bagiczu w pobliskich Sianożętach. W Ustroniu Morskim znajduje się "Wesołe Miasteczko", mini ZOO, galeria, biblioteka, kino, boiska i korty tenisowe.

W okresie letnim odbywa się tu wiele imprez kuluralnych i sportowo-rekreacyjnych. Do najważniejszych możemy zaliczyć:

  • Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne "MORKA"
  • Charytatywny Piknik Rodzinny,
  • Obchody najstarszego dębu w Polsce
  • Europejski Zjazd Młodych Gwiazd
  • Zlot motocykli klubu OLE KARTER
  • Festiwal Kultury Indyjskiej
  • Ustrońskie Lato Estradowe
  • Plener malarski "Bałtyckie Impresje"
  • Dni Filmu Europejskiego

Miłośnicy turystyki pieszej lub rowerowej mogą korzystać ze specjalnie wyznaczonych szlaków rowerowych.

Zielony szlak rowerowy

Wyznaczony na terenie gminy Ustronie Morskie o długości 23 km. Prowadzi do miejscowości Rusowo, gdzie znajduje się kościółek p. w. Matki Boskiej Różańcowej. Jest to jedna z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu - liczy sobie ponad 600 lat. W rusowie znajduje się również Park Podworski z częścią budowlaną, przypominającą wieżę zamku krzyżackiego wraz z fosą.

Międzynarodowy Szlak Pieszy

Oznaczony kolorem czerwonym, ciągnący się wzdłuż wybrzeża morskiego o długości 10 km. Prowadzi w dwóch kierunkach - w stronę Gąsek, gdzie znajduje się latarnia morska oraz w stronę Kołobrzegu.

Błękitny Szlak Turystyczny

Szlak o długości 31 klimetrów, prowadzący w kierunku Lasu Kołobrzeskiego, w którym znajdują się liczne pomniki przyrody oraz rzadkie gatunki roślin. Do najstarszych w Polsce możemy zaliczyć dąb "BOLESŁAW" (800 lat) oraz dąb "WARCISŁAW" (640 lat).


W celu powiększenia, kliknij na zdjęcie.
Dom Wczasowy
CAMPING - BAŁTYK
ul. Spokojna 1
78-111 Ustronie Morskie
tel. 501 347 580

Stronę odwiedzono: